WIRED Fest tjetër '15

Duke përdorur filozofinë e të menduarit iluzionist, Walter Rolfo zbulon strategjitë për të marrë rezultate të pamundura në çdo moment të jetës sonë. Truri është një makinë e përsosur me potencialet e pashprehur.

Pikërisht magjia, arti më misterioz, bëhet më inovativ dhe është çelësi për të interpretuar strategjitë e mendimit për të arritur objektivat që konsiderohen të pamundura. Wizard-sipërmarrësi Walter Rolfo tregon gjatë Wired Next Fest se si të mendosh se një magjistar ndihmon të jetë krijues dhe se si magjia mund të jetë kufiri i ri i ndërtimit të ekipit dhe trajnimit për menaxherët dhe kompanitë.

vend: Milan
shikuesit: 2000
Event: Konferenca
drejtuar nga: Walter Rolfo
përçueshmëri: Walter Rolfo

Media

JOIN
PËR TONA
NEWSLETTER

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!