Tonë

FILOZOFIA

Ne i ndihmojmë Njerëzit, Kompanitë dhe Institucionet që ta kuptojnë atë që është e pamundur. Si?

Me kurse Coaching që synojnë mësimin e strategjive të mendimit për të realizuar pamundësinë në jetën e përditshme. Ose për të krijuar ngjarje spektakolare, jashtëzakonisht të pamundura komunikimi për ju.

NGJARJE DHE KOMUNIKIMI

shfaqje televizive

Masters of Magic krijon shfaqje të mëdha të personalizuara, për të përmbushur nevojat e komunikimit të klientit. Shfaqja bëhet një mjet për përcjelljen e mesazheve dhe artistëve, si shenjë e komunikimit.
Një emocion është i lidhur me çdo artist.
Për çdo emocion një vlerë të markës.

stërvitje
TRAJNIMI

ngjarje të gjalla

Bërja e pamundur e mundur mund të arrihet. Dhe Mjeshtrat e Magjisë mësojnë metodologjinë për ta bërë këtë. Zhvilluar nga pishina e koordinuar nga Psikiatri Matteo Rampin, Filozofia Think Strange®, ka një bazë të fortë shkencore që dëshiron që mesazhet e trajnimit të përcillen përmes momenteve reale të argëtimit, të ndërtuara ad hoc për nevojat e klientit.

TV SHOWS

formazione

Masters e Magjike ka projektuar, prodhuar dhe realizuar të gjitha programet e mëdha magjike transmetuar në Itali në Rai, Mediaset dhe Sky në fundit vjetësh.Lajmi 10 Masters e programeve Magic kanë tejkaluar gjithmonë rrjetin aksioneve, duke konfirmuar suksesin e filozofinë e saj : rinovojë mijëvjeçarë e artit magjike për të krijuar shfaqje unike dhe inovative. Suksesi i madh i publikut tregon se kur magjia është propozimi më i mirë, mahnit dhe excites.

PROSSIMI
NGJARJE

 • La Magic Convention più importante d'Italia sta per cominciare!
  Ti aspettiamo a Torino alla Reggia di Venaria dal 16 al 19 Maggio 2019, visita il sito per scoprire il Cast, le offerte e per partecipare all'evento


  SHKO NË SITE!

EKSPERIENCA
Te fundit

 • CNH - Ndryshimi është Fuqia

  Identifikohu për të parë Galerinë

  TRAJNIMI - stërvitje mendore shfaqje live - Ndryshimi është fuqia

 • 4.0 magjike

  Më shumë se 1 Miliardë vizualizimesh në internet për një shfaqje të veçantë ...

  LIVE NGJARJE - Big Show

 • Mjeshtrat e Magjike 2016

  Kampionati Botëror Magjik, çmimi më i lakmuar ndërkombëtar nga magjistarët profesionistë të ...

  TV-tregon

 • IULM - Hapja akademike e vitit

  Walter Rolfo, i fortë i sukseseve në trajnime në vitet e fundit 6, ishte ...

  TRAJNIMI - Keynote folur

 • RIVA DEL SOLE - Dreamagic

  3 talentet e jashtëzakonshme italiane për një shfaqje nga skena midis ëndrrës dhe magjisë

  NGJARJET LIVE - Ngjarje të kompanisë

 • H3G Close-up

  Është e mundur ... për të krijuar një mbrëmje në të cilën biznesi kryesor i kompanisë është elementi për ...

  NGJARJET LIVE - Ngjarje të kompanisë

 • MAW - Natën e pazakonta

  Është e mundur ... të bashkëngjisni në një mbrëmje dhe në një temë të vetme përsosmërinë e një ...

  NGJARJET LIVE - Ngjarje të kompanisë

REALIZONI MUNGESA ME US

Hyni në zonën e rezervuar për të zbuluar ofertat tona komerciale

JOIN
PËR TONA
NEWSLETTER

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!