Валтер ROLFO

Реалност Хакер, тренер и извршен директор на Мајстори на Магијата

тренер и експерт во процесите на перцепција, со комбинирање на креативноста и иновацијата, поврзани со своите корени во филозофијата на илузија, рационалноста на конструктивен мисла, во врска со инженеринг образование. Автор, водител и продуцент на РАИ, Медиасет и Скај, со повеќе од програми 1.000 во средства, е основач и претседател на мајстори на магијата, консултантска фирма менаџмент и комуникација. Тој е консултант за големи корпорации како што се Кока-Кола, Фереро, Јувентус, Lavazza, Филип Морис, FCA, Баер, CNH Индустриски, Goodyear, Pomellato, HP, Elior, Робе ди Капа, BNL, ветер. Таа е Образовен координатор и професор на Магистер емоции, перцепција и уметност на невозможното "на Слободниот Универзитет на јазик и комуникација IULM на Милан.

ПРИДРУЖЕТЕ
НА НАШИОТ
ИНФОРМАТОР

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!