Мајстори на Магијата 2011

По успехот од претходната година, рано навечер удвојува состанок со магијата.

тогаш италијанскиот шампионат ќе патуваат: по една година на избори целата територија на полуостровот, конечниот земјиште на Rai должи. Преносот е подобрен од страна на присуство на големи меѓународни ѕвезди кои биле доделени мајстори на магијата награди, тие стануваат ментори за италијанскиот шампион.

Grand Gala

Настан премиерот 2 епизоди - 135 мин.
Идеја и оригинален формат на Валтер Ролфо и Алесандро Мараццо
Предводени од Раул Кремона и Џесика Полски
Произведени од мајстори на магијата

ПРИДРУЖЕТЕ
НА НАШИОТ
ИНФОРМАТОР

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!