Магијата "Илузионист"

Il primo “Magic Talent Show” della storia. In palio per il vincitore la possibilità di diventare una star di Las Vegas

Првиот "Магичен талент шоу" во историјата. Најдобрите 40 млади уметници од светот се натпреваруваат пред жири составено од магични легенди 5: Ури Гелер, Франц Харари, Ед Алонзо, Макс Мавен и Топас. Добие за зграби за победникот, шанса да стане ѕвезда во Лас Вегас

Талент шоу

5 канал - Mediaset - Највисоко време
4 епизоди - 120 мин.
Идеја и оригинален формат на Валтер Ролфо
Спроведена од Тео Маммукари
Произведени од мајстори на магијата

ПРИДРУЖЕТЕ
НА НАШИОТ
ИНФОРМАТОР

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!