DNV-GL - бесконечност

Дали е можно ... да се комуницираат карактеристичните карактеристики на компанијата за вода, воздух и небо со комбинирање на нив, во една претстава, со иднина, Жюл Верн, кино и магија?

Креативноста во служба на компанијата: да ја прослават годишнината од основањето на 150 години DNV GL, мајстори на магијата е дизајниран настан во кој тој ги пофали трите основни вредности на марката небото, ги опаѓање на водата и воздухот во сите аспекти во вечер, со уметнички перформанси, видео проекции и прилагодена графика. Во прекрасниот амбиент на студиите Cinecittà, гледачите го почувствуваа возбудувањето на "магично" патување низ времето, започнато во 1864 со Жулс Верн и проектирано во идните успеси на компанијата. .

локација:Cinecittà Studios - Рим
гледачите: 800
Настан: Конвенција / емоционално шоу
Цел: Спектакуларизирајте ги 150 годините на DNV GL во емоции, намалувајќи ги основните вредности на компанијата во еден формат.
Режија: Алесандро Мараццо
спроводливост: Валтер ROLFO

ПРИДРУЖЕТЕ
НА НАШИОТ
ИНФОРМАТОР

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!